Kapat
Oyun Haberleri 541 views 0

Fortnite,League of Legends’i geçti!

Battle Royale türünün gerçek galibi haline gelen Fortnite, yeni bir başarı daha elde etti. Epic Games‘in açıkladığı yeni bilgiye göre global anlamda oyunu oynamış olan 125 milyon oyuncu bulunuyor. Son olarak bu rekor ünlü MOBA oyunu League of Legends‘a aitti. Geçen sene Temmuz ayında açıklanan rakamlarda Riot Games, League of Legends’ı 100 milyon oyuncunun oynadığını dile getirmişti. Geride bıraktığımız dönemlerde ise LoL‘ün aktif oyuncu sayısının 27 milyon olduğu açıklanmıştı.

Fortnite Oyun Dünyasını nasıl ele geçirdi? 

30 milyon aktif oyuncu sayısı ve 125 milyon kayıtlı oyuncu sayılı ile ulaşılması zor bir rekor kıran Fortnite’ın bu hükümdarlığı kısa sürede elde etmesi ise dikkatler çeken başka bir unsur oldu. Diğer bir taraftan PUBG‘nin ise oyuncu kaybı yaşaması, akıllarda soru işareti bıraktı. Oyuna yeni içerik getirmek konusunda sıkıntılar çeken PUBG geliştiricileri, yer yer Fortnite‘a gelen içerikleri de kopyalamaya başladılar. Son olarak tanıtılan oyun alanında sandık bulma mekaniği, buna en büyük örnek olabilir. Bakalım ilerleyen dönemlerde Fortnite’ı hangi oyun tahtından edecek? Hep beraber göreceğiz.

fortnite-ele-gecirdi

Dünyada milyonlarca çocuk ve genci ekrana kilitleyen Fortnite, Türkiye’de de giderek daha popüler hale geliyor.

Fortnite, popülerliği artan oyun türü “Battle Royale” ailesinden. Oyunda derdiniz, hayatta kalan tek kişi olmak.

Bedava indirilebilen Fortnite kısa sürede 45 milyon oyuncuyu çekmeyi başardı. 100 milyon dolarlık ödülü de cabası.

Yıldız Savaşları ya da Minecraft gibi, kültürünü ve piyasasını yaratan bir güce dönüşmüş durumda.

Fornite aleminde 99 diğer oyuncuyla beraber bir adaya düşüyorsunuz.

Silah ve mermi arıyor, odun, metal ve tuğla malzeme toplayarak sığınak yapmaya çalışıyorsunuz. Hedef, hayatta kalan son kişi olmak.

fortnite karakteri

Anne babaları nasıl ikna etti?

  1. Guardian’ın haberine göre, Fortnite anne babalar için de diğer oyunlar gibi endişe kaynağı değil.
  2. Birçoğu çocuklarının ekran önünde geçirdiği saatlerine kota koyma yarışına girmiyor bile. Oyunun ekip ruhu, iletişim ve uzlaşma gibi yetenekleri geliştirdiği düşüncesi içlerini rahatlatıyor.
  3. Açlık Oyunları’ndaki gibi, hayatta kalan olma savaşı veriyorsunuz. Oyuncuları her dakika daralan bir alana sıkıştıran elektrik fırtınası da cabası.
  4. Kaderinizi karakteriniz yazıyor. Etraftakiler birbirlerini tek tek ortadan kaldırırken sinen tip de siz olabilirsiniz, diğerleriyle işbirliğine yanaşmayıp en tehlikeli bölgelere korkusuzca dalarak, silah ve mermileri ilk bulan olan da.
  5. Her biri yaklaşık 20 dakika süren oyunlarda, 100 kısa hikaye birbirine bağlanıyor. Yetenek ve şansızlıklar, cesaret ve korkaklıklar iç içe geçiyor.
  6. Fortnite’ın iş modeli de rakipleri arasından sıyrılıyor. Oyunu geliştiren sektörün en eskilerinden Epic Games, asıl parayı dijital kostümlerden ya da karakter tasarımlarından kazanıyor.
  7. İnternette avatarlar için her gün yeni kostümler ‘vitrine’ sunuluyor. Bir gün Ninja ya da şovalye , bir başka gün olimpik kayakçı olabiliyorsunuz.
  8. Sözün kısası, para getiren, işin moda tasarımı kısmı.

Ömer Aykaç {KaranlıkLord}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir